Добредојдовте на Шенжен Xinye разузнавање картичка копродукции, ООД

Профил на компанијата

Шенжен Xinye разузнавање картичка копродукции, Ltd, основана во 2006 година, е водечки во индустријата професионални производител на паметни картички и етикета производи РФИД. Тоа е компанија секогаш се залага за развој, производство и продажба на паметната картичка технологија и производи, формираше неколку серии на главните производи како безконтактен IC картичка, контакт IC картичка, етикета РФИД, апликација РФИД картичка, привезоци, епоксидни картичка, итн тоа веќе се предвидени милиони паметни картички производи за корисниците во земјата и во странство ...

детали >>
 • РФИД етикети и Тагови
 • РФИД картички
РФИД РЕШЕНИЕ

НА ДАВАТЕЛОТ НА ПРОИЗВОДИ И РФИД IOT РЕШЕНИЈА

NFC решенија

NFC решенија

NFC решенија

NFC (Near Field Communication) технологија им овозможува на едноставен и безбеден двонасочна интеракција помеѓу електронските уреди, овозможувајќи им на потрошувачите да се изврши бесконтактни трансакции, пристап до дигитални содржини, и в ...

Детали >> Повеќе >>
 • РФИД паметни примена менаџмент на мало

  РФИД паметни примена менаџмент на мало

  РФИД паметни примена менаџмент на мало

  јадрото на конкурентноста на мало индустрија е систем на синџирот на снабдување, која е ниска цена и високо ефикасна логистика. Сега, со висок инвентар трошоци, ниска ефикасност на услуги, и ниска точност ...

  Детали >> Повеќе >>
 • РФИД вино анти-лажни апликација

  РФИД вино анти-лажни апликација

  РФИД вино анти-лажни апликација

  Анти-лажни Историјат на вино Многу лажни производи се вклучени во пазарот на вино. Таму не е висока технологија процесот на производство на вино .Во тој случај, ќе најдете како што е релативно лесно да г ...

  Детали >> Повеќе >>
 • индустрија Вести
 • компанијата Вести
ПОВЕЌЕ +
 • РФИД електронски таг мешање пренос на податоци
  12-22

  2018

  РФИД електронски таг мешање пренос на податоци

  РФИД технологијата користи различни фреквенциски опсези за да се постигне комуникација на податоци, да се заврши идентификацијата на електромагнетни ...

Најчесто поставувани прашања
ПОВЕЌЕ +
WhatsApp Онлајн Chat!